Ogulinski stomatolozi proslavili blagdan sv. Apolonije PDF Ispis E-mail

(Ogulin, 7.2.2014.) - U petak je u Ogulinu u župnoj crkvi sv. Križa proslavljen blagdan sv. Apolonije zaštitnice stomatologa. Misu je predslavio župni vikar vlč. Dino Rupčić a glazbom je misu animirala s. Pankracija. U svojoj homiliji vlč. Rupčić je predstavio život i mučeničku smrt sv. Apolonije, mučenice iz 3. stoljeća. Dok su je mučili, izbili su joj zube da bi na kraju bila spaljena na lomači. Dok je umirala rekla je da je patnja kratkotrajna a radost vječna.

Vlč. Rupčić podržao je stomatologe u obilježavanju njihove zaštitnice drugu godinu za redom u Ogulinu a zajedništvo s Crkvom stomatolozi su pokazali i blagoslovom svojih ordinacija u Domu zdravlja.
U vašem poslu nije lako svjedočiti vjeru, a uz zagovor sv. Apolonije ustrajte u njenim krepostima, poručio je propovjednik. Stomatolozi i zubarski tehničari proslavu svoje zaštitnice zaključili su druženjem u župnom stanu.